موتور برق اینورتر | تفاوت موتور برق اینورتر و معمولی

موتور برق اینورتر

آیا شما میدانید تفاوت بین موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟ موتور برق اینورتر چیست؟

کاربرد موتور برق اینورتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید تا بدانید منظور از موتور برق اینورتر چیست؟ بهتر است که این مقاله را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

خیلی از افراد هستند که برایشان سوال پیش می آید که تفاوت موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟ در این مقاله ما قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم و بگوییم که چگونه میتوانید ویژگی های عالی موتور برق اینورتر را بشناسید.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که تفاوت موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مواردی که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرند عبارت اند از:

 • موتور برق چیست؟
 • انواع موتور برق کدام اند؟
 • موتور برق اینورتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
 • تفاوت موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟
 • ویژگی های موتور برق اینورتر
 • خلاصه

موتور برق چیست؟

معمولا افرادی که صاحب باغ هستند و دوست دارند که در باغ خود گاهی سکونت داشته باشند. برایشان این مشکل پیش آمده است که محیط اطراف باغشان هنوز برق کشی و لوله کشی نشده است. و به همین دلیل احتیاج به یک منبع دارند. تا مقدار آب و برق مورد نیاز را برایشان تامین کند.

از طرفی برخی از افراد و کشاورزان هستند که قصد ماندن و سکونت گزیدن در محیط باغ خود را ندارند. اما با این حال برای برخی از فعالیت های کشاوری احتیاج کمی به برق دارند.در این ما بین دستگاهی طراحی و تولید شده است که نیاز برق و الکتریسیته را بسیار کاهش داده است. و افراد میتوانند به سادگی با استفاده از موتور برق میزان برق مورد نیاز خود را به دست آورند.

موتور برق را میتوان این گونه تعریف کرد که یک دستگاه است که با استفاده از سوخت های خاص انرژی الکتریسیته تولید خواهد کرد.این روند مکانیکی موتور برق با استفاده از سوخت هایی مانند، بنزین، گاز و گازوئیل است که هرکدام مزایای خود را دارند.

انواع موتور برق کدام اند؟

موتور برق ها باتوجه به ساختار و عملکردی که دارند به چند دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از:

 • موتور برق گازی
 • موتور برق بنزینی
 • موتور برق گازوئیلی

 

با توجه به نیاز و ابعاد باغ خود می توانید هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید.  موتور برق گازی به علت استفاده از سوخت کمتر در واقع آلودگی کمتری را تولید می کند. که می تواند یک مزیت برای آن به شمار بیایید. موتور برق گازوئیلی هم طول عمر بسیار بالایی دارد. و با توجه به کم بودن مصرف کارکرد موتور هم به صورت ناخودآگاه کاهش پیدا می کند. که می تواند منجر به افزایش طول عمر دستگاه شده. و یکی مزیت بسیار مهم برای انتخاب این دستگاه باشد.

البته به غیر از مواردی که گفته شد  برخی از موتور های برق از سوخت های دیگر نیز استفاده می کنند. که عملکرد دوگانه دارند، در واقع بدین صورت است. که این نوع از موتور های برق سوخت هایی مانند بنزینی و نفتی، بنزینی و گازوئیلی و… مصرف می کنند. دقت داشته باشید که در هنگام روشن کردن هر نوع از موتور برق ها حتما در یک فضای باز قرار داشته باشید. چرا که دود حاصل از آن می تواند منجر به خفگی شود.

موتور برق اینورتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت در واقع موتور برق های پیشرفته تری طراحی و ساخته شده اند. که یکی از آن ها موتور برق اینورتر است که عملکرد آن مانند دیگر موتور برق ها است. تفاوت موتور برق اینورتر با دیگر دستگاه ها این است که برق DC را به برق AC تبدیل می کند.

یکی از دلایلی که موتور برق اینورتر بسیار مورد تایید افراد قرار گرفته است. این است که بدون کاهش قدرت و سرعت موتور جریان برق DC مستقیم را به جریان برق AC متناوب تبدیل می کند. میتوان اینگونه بیان کرد که موتور برق اینورتر یکی از پرکاربرد ترین و قوی ترین دستگاه هایی است که در بازار وجود دارد.

تفاوت موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟

همانطور که در قسمت فوق توضیح داده ایم، موتور برق اینورتر یکی از پیشرفته ترین موتورهای برق است  که در بازار وجود دارد. و به همین دلیل از تکنولوژی بسیار بیشتری برای طراحی و ساخت آن استفاده شده است. اگر به دنبال موتور برقی هستید که صدای کمی داشته باشد. اما همچنین قدرت بسیاری داشته باشد می توانید از موتور برق اینورتر استفاده کنید. بسیاری از موتور برق ها هستند که عملکرد بالایی دارند. اما صدای آن ها می تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای همین موضوع بهتر است که موتور برق اینورتر را خریداری کنید.

انواع موتور برق اینورتر عبارت اند از:

 • سایز بزرگ
 • سایز متوسط
 • سایز کوچک

 

ویژگی های این موتور برق

موتور برق دارای ویژگی هایی است که میتواند بسیار مهم باشد. و اهمیت آن را چندین برابر کند که عبارت اند از:

 • تولید انرژی پاک

منظور از تولید انرژی پاک، این است که این نوع از موتور برق به علت برد الکتریکی که درون آن قرار گذاشته شده است. مقدار سوخت کمتری را مصرف می کند و همین موضوع کمک می کند تا محیط کمتر آلوده شود.

 • صدای کم

بسیاری از موتور برقی های اولیه به علت داشتن صدای بسیار بلند و یا آزار دهنده از بازار خارج شده اند. و افراد دیگر علاقه ای به خرید آن ها ندارند.

 • مصرف سوخت کم

این مصرف سوخت کم هم میتواند به سود محیط زیست باشد. و هم از طرفی عمر موتور را کاهش نمیدهد.

 • دارای پنلUSB

یکی از ویژگی های عالی این نوع از موتور برق این اس.ت که می توانید به سادگی موبایل یا باتری خود را به واسطه این پنل شارژ کنید.

 • قدرت زیاد
 • سرعت بالا

خلاصه

در این مقاله از توان موتور که آن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.بسیاری از شما عزیزان برایتان سوال پیش می آمد که تفاوت موتور برق اینورتر با موتور برق معمولی چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که برای ساخت و طراحی موتور برق ها از تکنولوژی و صنعت بسیاری استفاده شده است. و به همین دلیل موتور برق اینورتر دارای ویژگی های بسیاری فوق العاده ای است. که به کاربران و مشتریان خود ارائه می دهد.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

لجن کش توان تک

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ: 09131540297

اینستاگرام:  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

الکتروپمپ ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، قیمت تیلر .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد، تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی .

فروش موتور پمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن .

شیر فشار شکن ، خرید موتور برق ، فروش  چمن زن ، فروش علفزن ، فروش الکتروموتور سه فاز، فروش لانس سمپاش ، فروش کولتیواتور ، فروش لجن کش .

فروش الکترو پمپ ، گیربکس کشاورزی ، الکترو موتور ، هواکش صنعتی ، کفکش توان تک ، قطعات کفکش توان تک ، شیر فشار شکن ، فروش شلنگ های خرطومی ، تیلر کولتیواتور ، فروش ادوات کشاورزی ،  توان موتور ، اره موتوری ، لجن کش توان تک .

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟