موتور پمپ آب | موتور آب | فروش موتور پمپ

موتور پمپ آب

موتور پمپ آب ETQ

همانطور که از نام موتور پمپ آب مشخص است، اجزای اصلی تشکیل دهنده این دستگاه از دو قسمت موتور و پمپ تشکیل شده اند. و توسط یک شاسی و کوپلینگ با هم در ارتباط هستند. که این اجزای موتور پمپ با هدف انتقال سیالات از جمله آب در کنار هم تعبیه شده اند.

انواع موتور پمپ آب

اگر بخواهیم موتور پمپ های موجود در بازار را از نظر سیالاتی تقسیم کنیم. به دو دسته موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ دیزلی تقسیم می شوند.

موتور پمپ آب دیزلی

موتور پمپ دیزلی از سوخت گازوئیل به عنوان ماده تامین کننده انرژی موتور استفاده می کند، این انرژی به سیال های موتور انتقال می دهد. و موتور پمپ دیزلی باعث پمپاژ آب می شود.

موتور پمپ آب بنزینی

موتور پمپ بنزینی؛ همان طور که از اسم این موتور پمپ بر می آید. از سوخت بنزین برای کارکرد خود استفاده کرده. و همچنین موتور پمپ های بنزینی معمولا قابل حمل و جابجایی نیز می باشند.

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی محصولاتی هستند که از جنس آلومینیوم به دلیل سبک بودن این فلز ساخته شده. تا به راحتی برای جا به جایی آن بر سر زمین های کشاورزی استفاده شود. در صفحه بهترین موتور پمپ آب توضیحات جامع تری در خصوص ویژگی های آن آورده شده است.

موتور آب چیست؟

در واقع موتور آب همان موتور پمپ است که به این نام نیز شناخته می شود. موتور آب ترکیبی از موتور سوختی و پمپ آب است. و همان گونه که پیش از این توضیح داده شد، در دو نوع بنزینی و دیزلی موجود است. موتور آب با سوزاندن سوخت از قبیل بنزین، گازوئیل یا نفت، انرژی لازم جهت انتقال آب از یک محل به محل دیگر یا افزایش فشار آن را مهیا می کند.

موتور پمپ فشار بالا

برای انتقال آب به ارتفاع های بالا، بهترین موتور پمپی که نیاز است از فشار بالا برای انتقال آب بهرمند باشد. باید یک پمپ گریز از مرکز بوده که با اضافه شدن چند طبقه آب را با فشار بالاتری خارج می کند. از این موتور پمپ های آب معمولا برای آب و فاضلاب شهری ، زهکشی زمین های کشاورزی استفاده می شود.

کاربرد موتور پمپ

موتور پمپ وسیله ای است که به منظور انتقال آب از یک محل به محل دیگر از آن استفاده می شود. کاربرد موتور پمپ بیشتر در محل هایی است که دسترسی به برق وجود ندارد. به همین جهت آن را بیشتر در زمین های کشاورزی و با عنوان موتور آب کشاورزی می توان مشاهده کرد.

از دیگر کاربردهای مهم موتور آب پمپ آب می توان به موارد ایمنی در برابر آتشسوزی اشاره کرد. در مناطق خشکی که احتمال آتش سوزی و حریق های بزرگ و غیر قابل محار وجود دارد. می توان به وسیله یک موتور آب به همراه مخزن آب سیار، اقدام به خاموش کردن آتش نمود.

انواع موتور پمپ بر مبنای سایز خروجی : 1 اینچ، 2 اینچ، 3 اینچ و 4 اینچ به بالا

انواع موتور پمپ بر مبنای سوخت مصرفی : بنزینی، دیزلی ( گازوئیل ) و نفت و بنزین

نکات مهم موتور پمپ

موتور پمپ دارای مکش بسیار قوی نیست. به این معنی که برای چاه با عمق بیش از 6-7 متر نمی توان از موتور پمپ استفاده کرد. راهکار جایگزین استفاده از پمپ کف کش به همراه موتور برق است.

موتور پمپ ها از نظر ارتفاع متغیر بوده. و برخی از موتور پمپ ها ارتفاع بالا پرتاب آب حتی تا 100 متر را نیز دارا می باشند.

از موتور پمپ نباید بیشتر از 4 ساعت به شکل مداوم کار کشید. لازم است مدتی آن را خاموش کرده و اجازه خنک شدن دهید.

موتور پمپ ها غالباً جهت پمپاژ آب تمیز کاربرد دارند.

با کیفیت ترین برند های حال حاضر در ایران، برند های کوپ و لانسین هستند.

ارتفاع موتور پمپ :

اگر به دنبال استفاده از موتور پمپ جهت انتقال عموی آب هستید. ( به عنوان مثال پمپاژ آب به منبع قرار گرفته در ارتفاع ) حتماً ارتفاع موتور پمپ را در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع را ملاک قرار ندهید. نخست آنکه ارتفاع اسمی درج شده روی پلاک معمولاً شرایط ایده آل است. نکته مهم دیگر اینکه حتی اگر آب به آن ارتفاع برسد، فشار آن صفر بوده. و عملاً نمی توان آن را انتقال داد لذا به عنوان مثال اگر می خواهید آب را به ارتفاع 20 متری انتقال دهید ( یا معادل 20 متر در شرایط افقی ) لازم است موتور پمپ با ارتفاع 30 متر تهیه کنید. تا کیفیت و آبدهی آن هنگام خروج بالا باشد.

مسیر افقی موتور پمپ :

در نظر داشته باشید هر 10 متر طول لوله به شکل افقی باعث کاهش فشار معادل با 1 متر عمودی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال در صورتی که موتور پمپ با ارتفاع 10 متر تهیه کرده باشید. مقدار پمپاژ آب حداکثر 100 متر افقی خواهد بود.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ:

 09131540297

اینستاگرام:

  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

الکتروپمپ ، فروش پمپ کشاورزی ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، نمایندگی شیمچه در یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، فروش سمپاش ، قیمت تیلر .

فروش الکتروپمپ ، قیمت الکترو پمپ ، علف زن ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  فروش کفکش آبراه ،  الکتروپمپ کالمو ، دستگاه جوش رونیکس ، تاریخچه تجهیزات و ادوات کشاورزی ،  فروش الکتروموتور در یزد ، ابزارهای کاربردی کشاورزی .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

ادوات کشاورزی در یزد ، فروش عمده لوازم کشاورزی ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ ،  اسپلیت دیواری ، ست کنترل پنتاکس ایتالیایی .

فروش چکش تخریب ، دریل بتن کن حرفه ای ، فروش هواکش خانگی و صنعتی در یزد ، ابزار ادوات و تجهیزات کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی .

لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد ، فروش تجهیزات و ادوات کشاورزی ، لوازم کشاورزی در یزد ، فروش شیر فشار شکن در یزد ،  ادوات و ماشین آلات کشاورزی ، قیمت پمپ آب کشاورزی .

فروش کارواش خانگی در یزد . کارواش خانگی چیست ، خرید ادوات کشاورزی ، فروش پمپ آب پنتاکس در یزد Pentax ، فروشگاه ادوات کشاورزی ، فروش پمپ لجن کش در یزد ، توان موتور نمایندگی شیمجه یزد ، خرید بهترین ابزارآلات کشاورزی و باغبانی .

فروشگاه ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات و ادوات کشاورزی ، فروش انواع پمپ کفکش ، کفکش پنتاکس ، توان موتور ، اسپلیت دیواری استریم .

کفکش فلوتردار توان تک ، قیمت کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک در یزد ،الکتروپمپ پنتاکس ایتالیایی قیمت ست کنترل براوو BRAVO .

غرفه اینترنتی فروشگاه اینترنتی توان موتور یزد

فروش موتور پمپ ، فروش الکتروپمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن ، گیربکس کشاورزی ، کفکش آبراه ، فروش الکتروموتور ، قیمت الکتروموتور ، الکتروموتور دو سرعته.

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

فروش کولر گازی Stream ، اسپلیت استریم ، نماینده فروش محصولات شیمجه در یزد .

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟