موتور برق | فروش موتور برق | قیمت موتور برق

موتور برق

موتور برق چیست؟

موتور برق ماشینی الکتریکی است که باعث تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی می شود. موتورها و ژنراتورها در اکثر موارد ویژگی های مشترکی دارند. اکثر موتورهای برق به وسیله تعامل بین جریان های پیچشی، میدان الکتریکی و میدان مغناطیسی اقدام به تولید نیرو می کنند.

کاربرد موتور برق چیست؟

حال که با تعریف موتورهای برق آشنا شدید، نوبت به بیان کاربرد آن می رسد. موتورهای برق در مراکز صنعتی، هتل ها، بیمارستان ها، منازل و … برای تامین انرژی در موارد ضروری مورد استفاده قرار می گیرد.

این مولدها از نظر کاربرد به 4 دسته زیر تقسیم بندی می شود:

موتورهای برق خانگی : این نوع موتور  برای تامین انرژی مورد نیاز برای منازل همچون یخچال ها به کار برده می شود.

موتور برق های کیفی : کاربرد موتورهای برقی معمولا در کمپین ها و مسافرت ها مشخص می شود. این موتورها کمترین آلاینده را تولید کرده. و با محیط زیست سازگار می باشند.

موتورهای برق ثابت : این نوع همان طور که از نامش مشخص است، ثابت بوده و تنها در یک محل نصب شده. و باعث تامین برق یک مجموعه می گردد. این موتور برق ها قیمت بیشتر و توان بالاتری دارد.

 

موتورهای برق صنعتی : این نوع موتور صنعتی برای تامین برق مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این موتور ها قدرت بالاتری نسبت به موتور برق خانگی دارند.

انواع موتور برق چیست؟

کسب اطلاعات در مورد موتور برق و نوع سوخت مصرفی آن، اهمیت بسیاری دارد. نوع سوخت از جمله مواردی است که که باعث دسته بندی این موتور به دسته های مختلفی می شود. در ادامه انواع موتورهای برق را به همراه نوع سوخت مصرفی به شما توضیح خواهیم داد. موتورهای برق از نظر نوع سوخت مصرفی به گونه های مختلفی طراحی می شود که عبارت است از:

 

موتورهای برق گازسوز

ساختار و مکانیزم موتورهای برق به گونه ای است که کمترین آلودگی را تولید کرده. و پایین ترین مصرف را دارد. این نوع ژنراتورها در مقایسه با نوع بنزینی دارای هزینه پایین تری است. همچنین این ژنراتور بسیار پرخطر می باشند. علاوه بر آن از انرژی گاز استفاده کرده. و به صورت طولانی مدت می تواند کارکرد داشته باشد.

 

موتورهای برق بنزینی

موتور بنزینی یکی از پرمصرف ترین موتورها است. از این ژنراتورها برای مکان هایی که به گاز دسترسی ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که موتورهای برق بنزینی است، دی اکسید کربن و گازهای اکسید کربن تولید می نمایند. به همین دلیل بهتر است از این ژنراتورها در فضای باز استفاده شود.

 

موتورهای برق دیزلی

در موتور برق های بنزینی با استفاده از جرقه شمع، اشتعال بدست می آید. ولی در موتورهای دیزلی اشتعال سوخت با هوا در فشار و دمای معین صورت می گیرد. این موتور صدا و حجم بالایی تولید می کند ولی بسیار راندمان بالایی دارد. در نتیجه برای مکان هایی که به نیروی بسیاری نیاز است، از موتورهای دیزلی استفاده می شود.

 

موتورهای برق سایلنت

تا اینجای مقاله با انواع موتورهای برقی آشنا شدید، ولی نکته ای که در رابطه با این ژنراتورها وجود دارد. سر و صدای بالای این دستگاه می باشد. موتور برق سایلنت یکی از دستگاه های بسیار مدرن و پیشرفته بوده. و به صورت بی صدا کار می کند. با خرید این موتور برق می توانید از آن استفاده بهینه ای داشته باشید.

 

مقایسه انواع موتورهای برق

موتورهای برقی از نظر نوع مصرف انرژی در انواع مختلفی تولید می شود. این ژنراتورها نحوه کار یکسانی دارند. ولی قدرت های آن ها با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه می توان گفت که این موتور برق برای هر کدام برای مکان های مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار موتور برق به چه صورت است؟

این وسیله از نظر اجزاء و ساختار به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

موتور: اصلی ترین اجزای ژنراتورها را موتور برق تشکیل داده اند. این قطعه انرژی مکانیکی را به انرژی برق تبدیل می کند. در نتیجه توان و قدرت آن یکی از ملاک های خرید این دستگاه می باشد.

 

سیستم سوخت: سیستم سوخت در موتورهای هر یک از این دستگاه ها متفاوت است. این دستگاه بر روی دستگاه قرار گرفته. و یا به صورت مجزا در کنار آن نصب می شود.

 

تنظیم کننده ولتاژ: این قطعه وظیفه تنظیم ولتاژ خروجی برق را برعهده دارد.

 

سیستم روغن کاری: موتور و سایر قطعات ژنراتورها پس از مدتی استفاده مستهلک می شوند. برای جلوگیری از سائیدگی بین قطعات، سیستم روغن کاری کاربرد دارد.

موتور برق مناسب برای باغ

موتورهای برق در باغات به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد که به شرح زیر است:

دسته اول برای تامین برق شهری کاربرد دارد. که از جمله آن می توان به تامین برق باغ و وسایل خانگی اشاره کرد.

دسته دوم شامل وسایل و لوازم صنعتی است. این وسایل شامل پرژکتورها و روشنایی های بزرگ، پمپاژ سیستم آبیاری و موتورهای پمپ آب می شود.

 

قیمت موتور برق

موتورهای برق در انواع مختلفی تولید می شود. این دستگاه دارای قدرت موتورهای مختلفی است و کارکرد بسیار ایده آلی می باشد. و  قدرت این موتور بستگی به کارکرد مورد نظر شما دارد. در نتیجه می توان گفت که قیمت موتور برق با توجه به فاکتورهای گوناگونی یکسان نیست. از جمله این فاکتورها می توان به جنس بدنه، کیفیت موتور، برند و … اشاره کرد.

بهترین موتور برق

سایت کشاورزی ایران ارائه کننده بهترین موتور برق در ایران می باشد. در مکان هایی که قطعی برق زیاد بوده و برق به صورت مستمر دچار نوسان می شود. از موتورهای برق برای تامین استفاده می شود. این موتورها می بایست کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. بنابراین با خرید بهترین موتورهای برق می توانید کیفیت را برای قطعات برقی خود به ارمغان بیاورید.

در هنگام خرید موتور برق باید به کاربردی و نوع مصرفتان توجه کنید. بنابراین پیش از خرید این ژنراتور مطالب بالا را به صورت کامل مطالعه کرده. و مناسب ترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید. جهت کسب اطلاع بیشتر و خرید بهترین موتور برق، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا توان موتور شما را راهنمایی نمایند.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ:

 09131540297

اینستاگرام:

  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

الکتروپمپ ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، فروش سمپاش ، قیمت تیلر .

فروش الکتروپمپ ، قیمت الکترو پمپ ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  فروش کفکش آبراه ،  الکتروپمپ کالمو ، دستگاه جوش رونیکس .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

ادوات کشاورزی در یزد ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ.

لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد ، فروش تجهیزات و ادوات کشاورزی ، لوازم کشاورزی در یزد ، فروش شیر فشار شکن در یزد ،  ادوات و ماشین آلات کشاورزی ، قیمت پمپ آب کشاورزی .

فروش کارواش خانگی در یزد . کارواش خانگی چیست ، فروش پمپ آب پنتاکس در یزد Pentax ، فروشگاه ادوات کشاورزی ، فروش پمپ لجن کش در یزد.

فروشگاه ادوات کشاورزی در یزد

کفکش فلوتردار توان تک ، قیمت کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک در یزد ،الکتروپمپ پنتاکس ایتالیایی قیمت ست کنترل براوو BRAVO .

غرفه اینترنتی فروشگاه اینترنتی توان موتور یزد

فروش موتور پمپ ، فروش الکتروپمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن ، گیربکس کشاورزی ، کفکش آبراه .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟