فروش ست کنترل | روش ها اتوماتیک کردن و انواع قطع کن پمپ آب

فروش ست کنترل

فروش ست کنترل  ، روش ها اتوماتیک کردن و انواع قطع کن پمپ آب

بهترین روش برای اتوماتیک کردن پمپ آب

روش های قطع و وصل کردن و انواع قطع کن پمپ آب

پمپ آب وسیله ایی هست که باید حتما با سیال یا آب کار کند. و بدون آب کار کردن پمپ آب باعث اتلاف انرژی و خرابی دستگاه می شود. از این رو روش های متفاوتی برای اتوماتیک پمپ آب وجود دارد. که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

ساده ترین روش قطع کن پمپ آب روش دستی هست به این صورت که وقتی از آب نیاز دارید پمپ را به برق بزنید. و وقتی کارتون با پمپ آب تموم شد آن را از برق بکشید. این روش برای مصارف خانگی کاربرد ندارد به زحمت و وقت زیادی را از ما تلف می کند. برای همین میتوانید از روش های زیر برای قطع و وصل کردن اتوماتیک پمپ آب استفاده کنید.

الف -منبع تحت فشار

ب- ست کنترل

اتوماتیک پمپ آب به روش منبع تحت فشار

  • قطع کن پمپ آب
  • منبع تحت فشار با لوازم

در داخل منبع تحت فشار تیوپی پلاستیکی قرار دارد. که باد آن باید در ابتدا با توجه به پمپ خود تنظیم گردد. برای نصب منبع تحت فشار علاوه بر منبع لوازم و اتصلات دیگر هم نیاز هست.

کاربرد منبع تحت فشار به این صورت هست که در ابتدا مقدار آب در منبع پر می شود. و وقتی یکی از طبقات آب را باز می کند آب از منبع با فشار منبع به بالا انتقال داده می شود. و باعث می شود پمپ روشن و خاموش نشود. و وقتی منبع خالی شد پمپ آّ منبع را پر می کند

 پنج راهی

: برای اتصال منبع تحت فشار بر روی پمپ ابتدا باید پنج راهی را بر روی پمپ نصب کنید. تا بتوانید منبع و کلید و لوازم دیگر را بر روی پمپ نصب کنید.  پمج راهی پمپ وسیله ایی فلزی از آلیاژ برنج درست شده است.

فروش ست کنترل

 کلید مکانیکی

: کلیک مکانیکی وسیله ای است که به پمپ فرمان خاموش و روشن را می دهد. و باعث  قطع و وصل پمپ آب می شود. و به اصطلاح قطع کن پمپ آب گفته می شود.

دو نوع کلید مکانیکی داریم که اولی معمولا برای پمپ ها 1 تا 5 بار فشار می باشد. که برای پمپ های نیم اسب و یک اسب و در گاهی از موارد برای پمپ های 1.5 و دو اسب استفاده می شود. و کلید دوم که به کلید 2 تا 11 معروف می باشد. و برای پمپ های 1.5 اسب به بالا کاربر دارد.

این کلید ها به کلید مکزیکی معروف می باشند. و معروف ترین برند های کلید مکانیکی عبارت اند از : ایتالتکنیک , استریم و اسکواردی و المنت  که برند ایتالتکنیک برای کشور ایتالیا می باشد. و از کیفیت خوبی برخوردار هستند اصلیت کلید های  اسکواردی  برای شرکتی در مکزیک می باشد. ولی در حال حاظر اغلب کلید های اسکواردی چینی هستند.

کلید های استریم هم چینی می باشند. ولی از کیفیت قابل قبولی بر خوردار هستند.

  • کلید اسکواردی
  • کلید مکزیکی

فروش ست کنترل

 مانومتر

: مانومتر که به اسم های گیج و درجه هم معرفی می شوند. بر روی پنج راهی نصب می شوند. و برای نشان دادن فشار می باشد.

انتخاب منبع مورد نیاز ساختمان ها

برای انتخاب منبع تحت فشار ابتدا باید تعداد طبقات موجود بررسی شود. به صورت کلی هر چه منبع بزرگتر باشد، تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ کمتر هست. و مصرف برق و اصطحکاک پمپ کمتر می شود. ولی منبع های بزرگ مشکلاتی مثل کمبود جا هزینه ی اولیه بالا و … دارند. معمولا برای هر واحد 10 لیتر در نظر می گیرند. مثلا برای ساختمان 4 طبقه منبع 40 لیتری ایده آل می باشد. ولی با توجه به سایز های موجود بازار میتوانید نزدیک ترین اندازه به 40 لیتر را انتخاب کنید.

روش های نگه داری منبع تحت فشار

منابع تحت فشار مانند هر وسیله ی دیگری نیاز به رسیدگی دارند. و در صورت عدم رسیدگی باعث افت در فشار و خرابی دستگاه می شود. اولین نکته ایی که در منبع تحت فشار باید در نظر گرفت باد منبع می باشد. معمولا بین ۳ تا ۶ ماه باد منبع کم می شود. منبع باید اندازه ی تایر پراید یاد داشته باشد تا بهترین عملکرده خود را به اجرا بگذار.

نکته ی دوم که باید در نظر گرفت تیوپ منبع می باشد. تیوپ چون وسیله ایی پلاستیکی هست امکان سوراخ شدن و پوسیدگی وجود دارد. و باید تعویض گردد.

فروش ست کنترل

نکته ی سوم که باعث خرابی در سیستم منبع تحت فشار می شود. به هم خوردن تنظیم کلید منبع تحت فشار می باشد. کلید وظیفه ی استارت و استوپ پمپ را در فشار های مشخصی دارا نی باشد. اگر تنظیمات کلید به هم بخورد. و در جا های نا مناسبی روش و خاموش می شوند. در این موارد معمولا پمپ یا یکسره کار می کند یا اصلا روشن نمی شود.

 اتوماتیک کردن پمپ آب به روش ست کنترل یا دیجیتال پمپ آب

ست کنترل وسیله ایی الکتریکی هست که با استفاده از یک کیت که در داخل دستگاه قرار دارد. فرمان قطع و وصل را به پمپ می دهد.

به ست کنترل اتوماتیک پمپ آب و دیجیتال پمپ  و یا قطع کن پمپ آب نیز گفته می شود.

ست کنترل بر روی پمپ نصب می شود. و دو رشته سیم دارد که اولی به پمپ  متصل می شود. به سیم بعدی به برق وصل می شود. پمپ مستقیم به برق وصل نمی شود. پمپ از ست کنترل برق می گیرد و ست کنترل مستقیم به برق وصل می شود.

وقتی در طبقه ایی شیر آب باز می شود. به صورت خود کار ست کنترل پمپ آب را روشن می کند. و قتی آب بسته می شود ست کنترل پمپ را خاموش می کند.

برای دیدن نمونه های ست کنترل با لیست قیمت عنواع ست کنترل ها اینجا کلیک کنید.

فروش ست کنترل

بخش های اصلی ست کنترل

۱-برد اکتریکی

وظیفه ی اصلی ست کنرل به عهده ی برد می باشد و دستور روشن و خاموش شدن پمپ را می دهد.

۲-گیج فشار یا مانومتر

فشار را نمایش می دهد در بعضی از ست کنتترل ها به دلیل کاهش قیمت گیج فشار را بر روی ست کنترل حذف کرده اند.

۳-پیچ تنظیم

در برخی از ست کنترل ها پیچ تنظیم وجود دارد و با تنظیم آن حساسیت استارت پمپ را می توان به صورت دستی هم تنظیم کرد.

۴-شیر یکطرفه

برای عبور نکردن آب به صورت بر عکس یعنی از سمت خروجی به ورودی داخل ست کنترل ها از شیر یک طرفه استفاده می شود.

۵-کابل و پریز

در ست کنترل ها ی مختلف کابل  و پریز متفاوت میباشند در برخی کابل همراه با دوشاخه هست و برخی هم  کابل بر  روی ست کنترل نصب نشده است و باید نصاب ست کنترل خودشان کابل را از ست کنترل بکشند.

فروش ست کنترل

منبع تحت فشار بهتر است یا ست کنترل

برای انتخاب بهترین قطع کن پمپ آب به صورت کلی اگه نمیتوان به این سوال برای همه جواب یکسان داد. و هر دو روش در جای مناسب کاربرد خوبی دارند. و کار راه انداز هستند. ولی به صورت کلی برای ساختمان هایی با واحد های کم مثلا یک الی دو واحد راحتر هست که ست کنترل نصب شود. و لی اگر ساختمان با تعداد واحد های زیاد باشد. مثلا پنج طبقه دو واحد اون وقت ست کنترل در آن ساختمان خوب عمل نمی کند. و با کمترین باز کردن شیر آب پمپ روشن و خاموش می شود. این کار باعث می شود پمپ آسیب جدی ببیند. و مصرف برق بالا برود. ولی در هر دو صورت شما می توانید هم ست کنترل مخصوص آن پمپ استفاده کنید. و هم از مخزن تحت فشار استفاده کنید.

فروش ست کنترل

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

فروش الکتروموتور

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ:

 09131540297

اینستاگرام:

  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

ست کنترل دیجیتال ، الکتروپمپ ، فروش پمپ کشاورزی ، فروش الکتروموتور ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، نمایندگی شیمچه در یزد. فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی. لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، فروش سمپاش ، قیمت تیلر ، تیلر بنزینی ، فروش پیکور هاش رونیکس در یزد ، قیمت کفکش ، فروش پمپ کفکش ، خرید کفکش .

فروش الکتروپمپ ، فروش انواع موتور برق ، قیمت الکترو پمپ ، علف زن ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  فروش کفکش آبراه ،  الکتروپمپ کالمو ، دستگاه جوش رونیکس ، تاریخچه تجهیزات و ادوات کشاورزی ،  فروش الکتروموتور در یزد ، ابزارهای کاربردی کشاورزی ، فروش موتور پمپ  ، قیمت موتور برق جیانگ دانگ .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی ، خرید پیکور ، خرید بتن کن و دریل بتن کن ، فروش بوستر پمپ .

ادوات کشاورزی در یزد ، قیمت کفکش ، فروش عمده لوازم کشاورزی ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی. ادوات کشاورزی یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، فروش تیلر ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ ،  اسپلیت دیواری ، ست کنترل پنتاکس ایتالیایی ، ماشین آلات کشاورزی مهم‌ترین ادوات کشاورزی ، پمپ‌ کارواش‌ صنعتی ، مهم‌ترین لوازم کشاورزی ، فروش ادوات و تجهیزات کشاورزی ، فروش پمپ آب کشاورزی و صنعتی.

قیمت کفکش انشی ، خرید کفکش انشی ، قیمت کفکش دراپ DROP ، فروش الکتروموتور . فروش فرز و مینی فرز .

فروش چکش تخریب ، دریل بتن کن حرفه ای ، فروش هواکش خانگی و صنعتی در یزد ، ابزار ادوات و تجهیزات کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی ، فروش تجهیزات آبیاری ، فروش اره برقی و بنزینی ، خرید شیر فشار شکن .

لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد ، فروش تجهیزات و ادوات کشاورزی ، لوازم کشاورزی در یزد ، فروش شیر فشار شکن در یزد ،  ادوات و ماشین آلات کشاورزی ، قیمت پمپ آب کشاورزی .

فروش کارواش خانگی در یزد . کارواش خانگی چیست.خرید ادوات کشاورزی ، فروش پمپ آب پنتاکس در یزد Pentax ، فروشگاه ادوات کشاورزی ، فروش پمپ لجن کش در یزد ، توان موتور نمایندگی شیمجه یزد ، خرید بهترین ابزارآلات کشاورزی و باغبانی ، فروش ابزار آلات رونیکس در یزد ، نمایندگی فروش ادوات کشاورزی .

فروشگاه ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات و ادوات کشاورزی ، فروش انواع پمپ کفکش ، کفکش پنتاکس ، توان موتور ، اسپلیت دیواری استریم ، لجن کش و کف کش ، پمپ‌کارواش‌صنعتی ، قیمت کفکش ، فروش پمپ کفکش ، خرید کفکش ، خرید انواع پمپ و بوستر پمپ .

کفکش فلوتردار توان تک ، قیمت کفکش فلوتردار توان تک ، تیلر بنزینی ، فروش کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک در یزد ،الکتروپمپ پنتاکس ایتالیایی قیمت ست کنترل براوو BRAVO .

غرفه اینترنتی فروشگاه اینترنتی توان موتور یزد

فروش موتور پمپ ، فروش الکتروپمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن ، گیربکس کشاورزی ، کفکش آبراه ، فروش الکتروموتور ، قیمت الکتروموتور ، الکتروموتور دو سرعته ، تیلر کشاورزی ، خرید شیر فشار شکن ،فروش ادوات و تجهیزات کشاورزی ، نمایندگی موتور برق در یزد .

قیمت کفکش انشی ، خرید کفکش انشی ، قیمت موتور برق جیانگ دانگ ، فروش گیربکس صنعتی .

فروش کولر گازی Stream ، اسپلیت استریم ، نماینده فروش محصولات شیمجه در یزد . فروش الکتروموتور ،  فروش تیلر کشاورزی ، خرید انواع تیلر و کولتیواتور ، مهم‌ترین ادوات کشاورزی ، فروش انواع موتور برق ، فروش اره برقی و بنزینی، فروش پیکور هاش رونیکس در یزد ، پمپ‌ کارواش‌ صنعتی ، موتور برق بنزینی ، موتور برق گازی ، موتور برق گازوئیلی ، فروش ابزار آلات رونیکس در یزد ،فروش پمپ لجن کش ، خرید انواع هواکش خانگی و صنعتی ، فن تهویه ، اره بنزینی ، فروش موتور پمپ ، قیمت کفکش دراپ DROP ، فروش گیربکس صنعتی ، انواع پمپ آب خانگی ، فروش الکتروموتور ، خرید پیکور ، خرید بتن کن و دریل بتن کن ، فروش فرز و مینی فرز ،خرید انواع پمپ و فروش بوستر پمپ .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟