فروش تجهیزات باغبانی | تجهیزات باغبانی چیست؟

تچهیزات باغبانی

تجهیزات باغبانی چیست؟

امروزه تجهیزات باغبانی که با نام لوازم باغبانی نیز شناخته می شوند. یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در کیفیت محصول نهایی در مزارع می باشند. زیرا با توجه به نوع فعالیت و ارگونومی بدن انسان جهت سرعت بخشیدن در روند انجام و مدیریت امور باغبانی ساخته می شوند.

انواع لوازم باغبانی

ابزارهای مختلفی در باغبانی مورد استفاده می باشند. که با توجه به منابع تامین کننده نیرو، لوازم باغبانی به صورت زیر دسته بندی می شوند.

تجهیزات باغبانی دستی:

ابزارهای دستی باغبانی به جهت انجام امور معمول باغبانی که محدود می باشند. و نیازمند صرف انرژی بالایی نمی باشند. همچون سینی نشاء استفاده می شوند.

تجهیزات باغبانی وابسته به انرژی الکتریکی:

این تجهیزات در باغبانی حرفه ای با وسعت بالا به کار برده می شوند. که از نمونه های آن می توان به اره برقی، شمشاد زن برقی و غیره اشاره نمود.

تجهیزات باغبانی شارژی:

این دسته از لوازم باغبانی برای محیط هایی که انرژی الکتریکی در دسترس نیست مناسب می باشند. و با توجه به میزان شارژ در مدت زمان خاصی قادر به کارکرد می باشند.

تجهیزات باغبانی وابسته به سوخت های فسیلی:

لوازم باغبانی دارای الکتروموتور که با استفاده از سوخت های فسیلی تامین نیرو می شوند. جزو این دسته به شمار می روند.

شایان به ذکر است که برخی از تجهیزات باغبانی با توجه به نوع آن ها تحت عنوان وسایل گلخانه نیز شناخته می شوند. در ادامه به معرفی پر کاربردترین ابزار های باغبانی یا لوازم باغبانی می پردازیم:

چمن زن

دستگاه چمن زن

چمن زن ها به عنوان یکی از محصولات لوازم باغبانی که برای کوتاه کردن چمن ساخته شده اند. دارای دو نوع می باشند چمن زن دستی و چمن زن تراکتوری یا موتوری که در ساختار هر دو از تیغه استفاده شده است.

اما به لحاظ ساختاری نوع دستی نیازمند این است که فرد با اعمال نیرو اقدام به هدایت چمن زن نماید اما در حالت تراکتوری کاربر محلی برای نشستن خواهد داشت. و بسته به نوع چمن زن موتوری با اهرم یا فرمان اقدام به کنترل دستگاه می نماید. و روند کوتاه کردن چمن به راحتی انجام می شود.

چمن زن ها به طور کلی در دو ساختار یکی تیغه گردان افقی و دیگری تیغه گردان عمودی ارائه می شوند. امروزه چمن زن ها به عنوان یکی از محصولات باغبانی با امکانات جدیدتری همچون کیسه های جمع آوری چمن ها به بازار ارائه می شوند.

اره برقی

دستگاه اره برقی

اره برقی به دلیل نوع ساختارش با نام های دیگری همچون اره زنجیری و اره موتوری نیز شناخته می شود و منبع تغذیه آن به عنوان یکی از محصولات لوازم باغبانی ممکن است انرژی الکتریسیته، یا سوخت های فسیلی باشد. این تجهیز باغبانی دارای زنجیر های ریز دانه بوده. که برش توسط قسمت جلویی آن انجام می شود. از سایر قطعات اره موتوری می بایست به موتور دو زمانه آن اشاره نمود. که با توجه به دارا نبودن مخزن روغن می بایست روغن و سوخت با نسبت های مشخص در اختیار موتور قرار گیرد.

علف تراش

دستگاه علف تراش

علف تراش یا علف زن به عنوان یکی از محصولات لوازم باغبانی برای کوتاه کردن علف های هرز استفاده می شود. که در قالب دو نوع کوپل مستقیم و غیر مستقیم ارائه می شود. در علف زن کوپل مستقیم تیغه ها به صورت مستقیم در تماس بوده. و علف زن بر روی دوش سوار می شود در نوع غیر مستقیم که با نام علف تراش شیلنگی نیز شناخته می شوند. تیغه ها توسط شیلنگ کوپل می شوند. که به آن علف تراش کوله ای نیز گفته می شود.

شمشاد زن

دستگاه شمشاد زن

شمشاد زن ها همانطور که از نام آنها مشخص است جهت کوتاهی و مرتب کردن شمشاد ها به کار برده می شوند، این لوازم باغبانی در قالب سه نوع زیر به بازار ارائه می شوند:

شمشاد زن دستی که به وسیله نیروی مکانیکی عمل شمشاد زنی را انجام می دهد.

شمشاد زن شارژی که مناسب استفاده در مناطقی می باشد که انرژی الکتریکی در دسترس نباشد. در این مناطق شمشاد زن با توجه به میزان شارژ قادر به کارکرد خواهد بود. از ویژگی های حائز اهمیت این مدل کم صدا بودن می باشد.

منبع تغذیعه شمشاد زن موتوری سوخت های فسیلی می باشد. و به همین دلیل این دستگاه از قدرت بیشتری نسبت به سایر تجهیزات مشابه خود برخوردار است.

دمنده برگ یا برگ جمع کن

دمنده برگ

این تجهیز باغبانی دارای دو عملکرد بوده یکی مکش و دیگری دهش می باشد که حالت مکش جهت جمع آوری زباله های باغ استفاده می شود. و حالت دمش موجب جمع شدن خاشاک و برگ ها می شود. برگ جمع کن در قالب دو نوع برگ جمع کن برقی و بنزینی ارائه می شود.

سمپاش

دستگاه سمپاش

سمپاش ها به عنوان یکی از تجهیزات باغبانی از جمله تجهیزاتی محسوب می شوند که برای دفع و نابودی آفات در مرتع ها یا باغ ها استفاده می شوند. البته سمپاش ها تنوع بالایی دارند که از جمله آنها می توان به سم پاش باغی، سمپاش دستی یا پشتی، سم پاش اتومایزر و غیره را نام برد. که می بایست با توجه به نوع کاربری و وسعت مزرعه اقدام به استفاده از آن ها نمود.

چاله کن

دستگاه چاله کن

چاله کن به عنوان یکی از محصولات لوازم باغبانی، تجهیزی می باشد که به وسیله مته موجب حفر چاله شده. و با توجه به نوع ساختارش خاک های ناشی از حفر چاله را به بیرون از چاله پرتاب می نماید. و در قالب مدل های متنوعی همچون چاله کن دستی، چاله کن پشت تراکتوری و چاله کن موتوری به بازار ارائه می شوند. البته هر یک از مدل های نام برده شده مناسب کاربرد های خاصی بوده. و از سوخت های متنوعی جهت فعالیت استفاده می نمایند.

شایان به ذکر است که برخی از ابزار و ادوات باغبانی جهت برداشت و پاکیزه نمودن محصول استفاده می شوند از جمله این لوازم باغبانی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دستگاه گردو شکن

گردو شکن

دستگاه گردو شکن که برای مصارف دیگری همچون شکستن فندق پسته و غیره نیز استفاده می شود. قادر است گردوی خرد شده را تا 95 درصد مشابه نوعی که با دست شکسته می شود، ارائه دهد.

دستگاه شیکر گردو

چیدن گردو به روش سنتی مستلزم صرف انرژی و زمان بسیاری می باشد. به همین دلیل استفاده از دستگاه شیکر گردو به عنوان یکی از تجهیزات باغبانی سبب صرفه جویی در هزینه کرد می شود. و سرعت چینش محصولات را افزایش می دهد این دستگاه در قالب دو مدل دستگاه گردو تکان و شیکر پشت تراکتوری ارائه می شود.

نکات خرد لوازم باغبانی

هنگام خرید ابزار و ادوات باغبانی به ابعاد گلخانه یا مزرعه مورد نظر توجه لازم را نمایید.

از خرید تجهیزات باغبانی بی کیفیت خودداری نموده. زیرا هزینه این تجهیزات در آینده بیش از مبلغ خرید آن ها خواهد بود.

در صورت خرید تجهیزات باغبانی برقی به میزان مصرف انرژی الکتریکی آن توجه نمایید.

در صورت نیاز تجهیزات باغبانی به سوخت فسیلی به در دسترس بودن سوخت در منطقه مورد نظر توجه فرمایید.

در تجهیزات باغبانی شارژی نیز به طول مدت کاربری با توجه به میزان باتری تجهیز مورد نظر توجه فرمایید.

مزایای استفاده از تجهیزات مدرن باغبانی در مقایسه با تجهیزات سنتی

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش در بخش باغبانی ابزارهایی با دانش نوین روز به بازار آمدند. استفاده از ادوات مدرن باعث کاهش مصرف آب و افزایش راندمان فرآیند باغبانی شده است. مزیت استفاده از تجهیزات مدرن باغبانی مثل علف تراش، چمن زن، اره موتوری و غیره نسبت به تجهیزات سنتی در باغبانی امکان تولید محصولات بیشتر، استفاده کمتر از کود و سموم آفت کش و خودکفایی در پرورش گیاهان را فراهم می سازد. در باغبانی مدرنیزه شده علاوه بر ادوات و ماشین آلات کشاورزی، از ابزارهای الکترونیکی مانند: سنسور، تایمر، ربات و غیره در راستای هوشمند سازی و توسعه درآمد نیز استفاده می گردد.

قیمت تجهیزات باغبانی

ابزار و ادوات باغبانی که با نام تجهیزات باغبانی نیز شناخته می شوند. دارای کثرت بالایی می باشند. و هر یک از تجهیزات که در این دسته قرار گرفته می شوند. در قالب مدل های متنوعی عرضه می گردند بنابر این جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره لوازم باغبانی با مجموعه توان موتور تماس حاصل نمایید.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ:

 09131540297

اینستاگرام:

  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

الکتروپمپ ، فروش پمپ کشاورزی ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، نمایندگی شیمچه در یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، فروش سمپاش ، قیمت تیلر .

فروش الکتروپمپ ، قیمت الکترو پمپ ، علف زن ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  فروش کفکش آبراه ،  الکتروپمپ کالمو ، دستگاه جوش رونیکس ، تاریخچه تجهیزات و ادوات کشاورزی ،  فروش الکتروموتور در یزد ، ابزارهای کاربردی کشاورزی .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

ادوات کشاورزی در یزد ، فروش عمده لوازم کشاورزی ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، فروش تیلر ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ ،  اسپلیت دیواری ، ست کنترل پنتاکس ایتالیایی ، ماشین آلات کشاورزی .

فروش چکش تخریب ، دریل بتن کن حرفه ای ، فروش هواکش خانگی و صنعتی در یزد ، ابزار ادوات و تجهیزات کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی .

لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد ، فروش تجهیزات و ادوات کشاورزی ، لوازم کشاورزی در یزد ، فروش شیر فشار شکن در یزد ،  ادوات و ماشین آلات کشاورزی ، قیمت پمپ آب کشاورزی .

فروش کارواش خانگی در یزد . کارواش خانگی چیست ، خرید ادوات کشاورزی ، فروش پمپ آب پنتاکس در یزد Pentax ، فروشگاه ادوات کشاورزی ، فروش پمپ لجن کش در یزد ، توان موتور نمایندگی شیمجه یزد ، خرید بهترین ابزارآلات کشاورزی و باغبانی .

فروشگاه ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات و ادوات کشاورزی ، فروش انواع پمپ کفکش ، کفکش پنتاکس ، توان موتور ، اسپلیت دیواری استریم .

کفکش فلوتردار توان تک ، قیمت کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک در یزد ،الکتروپمپ پنتاکس ایتالیایی قیمت ست کنترل براوو BRAVO .

غرفه اینترنتی فروشگاه اینترنتی توان موتور یزد

فروش موتور پمپ ، فروش الکتروپمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن ، گیربکس کشاورزی ، کفکش آبراه ، فروش الکتروموتور ، قیمت الکتروموتور ، الکتروموتور دو سرعته.

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

فروش کولر گازی Stream ، اسپلیت استریم ، نماینده فروش محصولات شیمجه در یزد . فروش تیلر کشاورزی ، خرید انواع تیلر و کولتیواتور .

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟