سمپاش شارژی | سمپاش دستی | قیمت سمپاش

سمپاش شارژی

لذت دفع ساده آفات با انواع سمپاش شارژی

اگر شما اهل گل و گیاه هستید، باغ یا باغچه دارید. و یا صاحب یک مزرعه هستید. حتماً می خواهید درباره سمپاش به عنوان یک دستگاه کاربردی اطلاعات مفیدی کسب کنید. شاید از خود بپرسید قیمت انواع سمپاش چقدر است. یا برای خرید سمپاش شارژی بهتر است از چه طریقی اقدام کنید؟

شاید می خواهید بدانید فروش آفت کش شارژی نسبت به سایر سمپاش ها مانند سمپاش فرغونی و زنبه ای چگونه است. و چقدر طرفدار دارد؟ توان موتور در این مطلب با بررسی سم پاش شارژی و انواع آن به شما کمک می کند تا پاسخ پرسش های خود را پیدا کنید. و امور کشاورزی و باغبانی خود را بهتر پیش ببرید. پس با ما همراه شوید.

سمپاش چیست؟

سموم و محلول هایی که برای دفع آفات گیاهی استفاده می‌شود عموماً شیمیایی هستند. و از طریق عملکردی که دارند باعث از بین بردن انواع آفات گیاهی می شوند. این سموم به وسیله دستگاهی به نام سمپاش که قابلیت اسپری کردن روی گیاهان را دارد. از بروز آفات احتمالی در آینده جلوگیری می کند.

مهمترین مزیت سمپاش

سمپاش ها به وسیله نازل خود که انواع متفاوتی دارد.

سموم را به صورت یکنواخت و بهینه بر روی گیاهان می پاشند. از این طریق کمک می کنند عملیات سمپاشی بازدهی بهتری داشته باشد.

در واقع می‌توان گفت سمپاش نوعی ابزار بادی است. که سموم و محلولهای آفت کش را در مقیاس های گوناگون و قابل تنظیم بر روی گیاهان پخش می کند. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از انواع سمپاش می توان به کاهش هزینه‌های زیاد سمپاشی، بالا بردن بازدهی سمپاشی و پاشش سموم به طور یکنواخت اشاره کرد.

کاربرد انواع سمپاش ها

سمپاش ها مانند سایر تجهیزات کشاورزی انواع مختلفی دارد. رایج ترین نمونه سمپاش ها مدل های سمپاش دستی و سمپاش مکانیزه می باشد. سمپاش های موتوری و دستی نیز در ابعاد و حجم مخزن های مختلف تولید می شوند. معمولا در پروژه‌های کوچک سمپاشی از سمپاش های دستی ۲ تا ۵ لیتری یا سمپاش دوشی 8 تا 10 لیتری استفاده می‌شود.

برای سمپاشی در مزارع و باغ های که حجم نه چندان بزرگی دارند نیز می‌توان از سمپاش های پشتی غیر موتوری دستی یا شارژی یا دو کاره استفاده کرد. که معمولاً بین ۱۶ تا ۲۰ لیتر در بازار لوازم کشاورزی موجود می باشند. اما مدل های سمپاشی که برای باغ های وسیع و مزارع بزرگ مناسب است پشت تراکتوری، زنبه ای و … می باشد. که دارای مخازنی با حجم زیاد هستند. مثلاً سمپاش لانسی موتوری پشتی فرغونی ۱۰۰ لیتری برای مزارع بزرگ انتخاب ایده آلی است.

انواع سمپاش های شارژی

در بازار لوازم و تجهیزات کشاورزی سمپاش های شارژی به چند دسته سمپاش تک کاره، سم پاش دوکاره و سم پاش شارژی پشتی تقسیم می‌شوند. باطری سمپاش شارژی برقی معمولا ۱۲ ولت است. معمولا همراه سمپاش شارژی برقی شارژر نیز ارائه می شود. یک سم پاش شارژی برقی ایده آل با دو ساعت شارژ می تواند شش تا هفت ساعت به شما کمک کند عملیات سمپاشی خود را پیش ببرید.

آشنایی با سمپاش شارژی تک کاره

سمپاش تک کاره دستگاهی است که به وسیله توان موتور الکتریکی می تواند فرآیند سم پاشی را انجام دهد. در واقع تک کاره بودن سم پاش شارژی همانطور که از نامش پیداست. بدین معنی است که فقط به یک حالت می توان از آن استفاده کرد. و قابلیت سمپاش به صورت دستی را ندارد. بنابراین زمانی که باتری این دستگاه و شارژ آن تمام شد شما نمی توانید به روش دیگری از آن  استفاده کنید. البته این مشکل هم قابل حل است.

برای افرادی که قابلیت‌های سم پاش شارژی تک کاره را نسبت به دو کاره ترجیح می دهند. تنها کافیست یک باتری یدکی در هنگام عملیات سمپاشی همراه خود داشته باشند. در این صورت در صورت تمام شدن شارژ باتری می توانند از باطری یدک استفاده کنند. و عملیات سمپاشی را بدون صرف وقت ادامه دهند. کاربرد اصلی سمپاش های دستی در گلخانه ها و باغچه های خانگی می باشد.

تک کاره بودن سمپاش شارژی عیب است یا مزیت؟

دستگاه سم پاش شارژی تک کاره به خاطر ساختار ساده ای که دارد. وزن کمتر و قیمت پایین تر و از همه مهم تر از حجم بالاتری برای مخزن سموم برخوردار است. همه این ویژگی‌ها در کنار کاربری ساده آن مزیت های مهمی محسوب می شود. بنابراین نمی توان تک کاره بودن سم پاش شارژی را یک عیب یا نقص بزرگ محسوب کرد. ضمن این که این دستگاه برای سمپاشی باغچه های کوچک و پروژه‌های سمپاشی خانگی بسیار ایده آل می باشد.

 سمپاش شارژی دوکاره چیست؟

بعد از اینکه با مدل های تک کاره سمپاش آشنا شدید حالا وقت آن است که به سمپاش های شارژی دوکاره نیز نگاهی بیندازیم. این دستگاه هم از قابلیت شارژ و عملکرد بر اساس قدرت موتور برخوردار است. و هم می توان به صورت دستی از آن استفاده کرد. بنابراین برای مزارع بزرگ، باغ های وسیع و مناطقی که بعد از تمام شدن شارژ سمپاش، وقت لازم برای تعویض باتری و یا شارژ مجدد باتری وجود ندارد می توان از قابلیت دستی بودن این دستگاه بهره مند شد.

به طور کلی استفاده موتوری در کنار کارکرد دستی از مهمترین ویژگی های سمپاش شارژی دوکاره می باشد. کافیست در حین کار زمانی که قدرت باتری تمام می شود دستگاه را از حالت موتوری به وضعیت دستی سوئیچ کرد. و فعالیت سمپاشی را ادامه داد. معمولاً سم پاش شارژی دوکاره موجود در بازار با باتری های ۱۲ ولت و با فشار کاری 2.5 تا 4.5 بار ارائه می‌شوند.

سمپاش شارژی

مهم ترین اجزای سمپاش شارژی

اجزای سمپاش ها بر اساس مدل های آن با یکدیگر متفاوت است. اما عموما مهمترین اجزای سم پاش اجزای عبارتند از لانس‌های فلزی، شیلنگ پلاستیکی، نازل و مخزن سمپاش. در ادامه مطلب به جنس مخزن و لانس سم پاش های شارژی اشاره ای می کنیم.

مخزن آفت کش شارژی دوکاره

مخزن سم پاش شارژی دوکاره های موجود در بازار از جنس پلاستیک مرغوب و در رنگ‌های مختلف مانند قرمز، آبی، زرد و… می باشد. این مخزن ها معمولا حداقل دو میلیمتر ضخامت دارند. که مقدار مطلوبی است .همچنین در کارخانجات تولید این دستگاه برای ساخت مخزن از مواد پلی اتیلن استفاده می‌شود. که کیفیت سمپاش را بهبود می بخشد. به نحوی که مانع از خوردگی آن به وسیله مواد شیمیایی و اثرات آسیب زننده سموم می گردد.

انواع لانس سمپاش شارژی

لانس ها قطعاتی هستند که بر روی شیلنگ سمپاش نصب می‌شوند. و با بهینه کردن عملیات سمپاشی مانع از هدررفت محلول های سمی می گردد. در واقع نازل ها دارای حفره های ریزی هستند که باعث می شود ذرات سم ابعاد بسیار کوچک تقسیم شوند. این لانس ها به صورت استیل و پلاستیکی در بازار موجود است. لانس استیل دارای دستگیره ای است که با شل و سفت کردن آن می‌توان میزان فشار سمپاشی را مدیریت کرد.

سر لانس استیل هم به یک پیچ برنجی مجهز شده است. با تنظیم این پیچ می توان نوع پوشش سموم را انتخاب نمود. لانس سمپاش پلاستیکی نیز نمونه دیگری از لانس های سمپاشی موجود در بازار است. کیفیت این لانس ها به اندازه کیفیت لانس های استیل نیست. اما از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

سمپاش های شارژی پشتی

سم پاش شارژی پشتی دارای یک کوله پشتی می باشد. این کوله پشتی کمک می کند که کاربر بتواند سمپاش را روی شانه های خود بیندازد. و به راحتی در باغ یا مزرعه خود قدم بزند. و عملیات سمپاشی را انجام دهد. بنابراین یکی از مزیت های سمپاش شارژی پشتی حمل و نقل راحت آن می باشد. معمولاً بدنه برخی از سمپاش های پشتی دارای پوششی هستند. که قابلیت عرق‌گیر دارند. بدین ترتیب مانع از تعرق کمر کاربر در حین کار می شود.

تفاوت سمپاش موتوری با مدل های شارژی

در حال حاضر آفت کش شارژی دستی یا سمپاش شارژی یکی از رایج ترین مدل های سمپاش می باشد. این دستگاه عملکرد بسیار ساده و قیمت مقرون به صرفه ای دارد. بنابراین افراد ترجیح می‌دهند برای سمپاشی در ابعاد کوچک از این دستگاه استفاده کنند. اما این دستگاه چه تفاوتی با مدل های موتوری دارد؟

سمپاش موتوری بخریم یا شارژی؟

مهمترین تفاوت سم پاش شارژی با سمپاش موتوری نحوه کارکرد آن می باشد. سمپاش های موتوری انرژی و توان خود را از قدرت موتور دریافت می‌کنند. اما سم پاش شارژی منبع تغذیه آن باتری می باشد. که هر بار پس از تمام شدن باتری باید آن را مجدداً شارژ نمود. سمپاش های موتوری به دلیل ساختار دقیق آن ها عملکرد بهتری دارند. و سرعت انجام عملیات سمپاشی به وسیله آنها بسیار بالاتر است.

هرچند به وسیله سم پاش شارژی دوکاره می توان هم به صورت موتوری و هم دستی عملیات سمپاشی را پیش برد. اما مدل های موتوری برای حجم های بالای سمپاشی بازدهی بهتری دارند.

از طرفی قیمت مدل های موتوری گرانتر از آفت کش های شارژی می باشد. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت هم ظرفیت و هم قدرت سمپاش موتوری بیشتر از نمونه های شارژی می باشد. بنابراین برای خرید سمپاش موتوری یا شارژی باید نیازهای خود را در نظر بگیرید. و بر اساس آن سمپاش مورد نظر خود را بر اساس توان و ظرفیت مناسب انتخاب کنید.

قیمت سمپاش شارژی

قیمت سم پاش شارژی دو کاره و تک کاره با یکدیگر متفاوت است. روشن است که سمپاش شارژی تک کاره به خاطر ساختار ساده آن و تک کاره بودن از قیمت کمتری در بازار لوازم و تجهیزات کشاورزی برخوردار می‌باشد.

سمپاش شارژی دو کاره ساختار پیچیده تر و در نتیجه قیمت بالاتری دارد. البته این قیمت بالا به قابلیت‌های بیشتر این دستگاه می ارزد. و خرید آن برای کشاورزان و باغبانان به صرفه تر است. چرا که با کمی هزینه کردن بیشتر می توان دستگاهی خرید که قابلیت ها و توانایی های بیشتری نسبت به مدل های ساده و ارزان تر دارد.

بهترین روش خرید سمپاش شارژی

قیمت انواع آفت کش شارژی به عوامل مختلفی مانند کشور سازنده سمپاش، برند آن و لوازم و تجهیزات جانبی که به همراه سمپاش ارائه می گردد بستگی دارد. هر کدام از این موارد می تواند عاملی برای افزایش یا کاهش قیمت سم پاش شارژی باشد. در شرایط کنونی بهترین روش برای خرید سم پاش شارژی استفاده از خدمات فروشگاه های اینترنتی است که این محصولات را با بهترین قیمت و حذف واسطه ها ارائه می دهند. البته هنگام خرید باید دقت کرد که فروشگاه های اینترنتی قابل اعتماد باشند.

نکات ایمنی برای استفاده از سمپاش

بهتر است هنگام سمپاشی نکات ایمنی را در نظر بگیرید و از دستکش ایمنی، ماسک، لباس کار یا عینک استفاده کنید.

در حین کار از دست زدن به سموم اجتناب نمایید.

به هیچ وجه سموم را به طور مستقیم بو نکنید.

اگر هنگام سمپاشی باران آمد با اطمینان عملیات سمپاشی را متوقف و به زمان دیگری موکول کنید.

در حین سمپاشی چیزی نخورد، نیاشامید و از استعمال دخانیات بپرهیزید.

اگر هنگام سمپاشی شرایط جوی به صورتی بود که باد می‌وزید عملیات خود را خلاف جهت باد ادامه دهید

همیشه بعد از پایان عملیات سمپاشی دستگاه را شسته و در جایی به دور از رطوبت نگهداری کنید

خرید انواع سمپاش

فروشگاه اینترنتی توان موتور انواع سمپاش موتوری، دستی و  شارژی را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی توان موتور سمپاش های مختلف را با یکدیگر مقایسه و  دستگاه مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت تهیه کنید.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ:

 09131540297

اینستاگرام:

  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

الکتروپمپ ، فروش پمپ کشاورزی ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، نمایندگی شیمچه در یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، فروش سمپاش ، قیمت تیلر .

فروش الکتروپمپ ، قیمت الکترو پمپ ، علف زن ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  فروش کفکش آبراه ،  الکتروپمپ کالمو ، دستگاه جوش رونیکس ، تاریخچه تجهیزات و ادوات کشاورزی ،  فروش الکتروموتور در یزد ، ابزارهای کاربردی کشاورزی .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

ادوات کشاورزی در یزد ، فروش عمده لوازم کشاورزی ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد. تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ ،  اسپلیت دیواری ، ست کنترل پنتاکس ایتالیایی .

فروش چکش تخریب ، دریل بتن کن حرفه ای ، فروش هواکش خانگی و صنعتی در یزد ، ابزار ادوات و تجهیزات کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی .

لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد ، فروش تجهیزات و ادوات کشاورزی ، لوازم کشاورزی در یزد ، فروش شیر فشار شکن در یزد ،  ادوات و ماشین آلات کشاورزی ، قیمت پمپ آب کشاورزی .

فروش کارواش خانگی در یزد . کارواش خانگی چیست ، خرید ادوات کشاورزی ، فروش پمپ آب پنتاکس در یزد Pentax ، فروشگاه ادوات کشاورزی ، فروش پمپ لجن کش در یزد ، توان موتور نمایندگی شیمجه یزد ، خرید بهترین ابزارآلات کشاورزی و باغبانی .

فروشگاه ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات و ادوات کشاورزی ، فروش انواع پمپ کفکش ، کفکش پنتاکس ، توان موتور ، اسپلیت دیواری استریم .

کفکش فلوتردار توان تک ، قیمت کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک ، فروش کفکش فلوتردار توان تک در یزد ،الکتروپمپ پنتاکس ایتالیایی قیمت ست کنترل براوو BRAVO .

غرفه اینترنتی فروشگاه اینترنتی توان موتور یزد

فروش موتور پمپ ، فروش الکتروپمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن ، گیربکس کشاورزی ، کفکش آبراه ، فروش الکتروموتور ، قیمت الکتروموتور ، الکتروموتور دو سرعته.

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

فروش کولر گازی Stream ، اسپلیت استریم ، نماینده فروش محصولات شیمجه در یزد .

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟