تیلر چیست ؟ | تفاوت تیلر و کولتیواتور

تیلر کولتیواتور

تیلر چیست؟

تیلر نمونه کوچک شده تراکتور می باشد که قادر است تقریباً همه وظایف تراکتور را در ابعاد کوچکتر شامل فعالیت های مربوط به کاشت، داشت و برداشت را انجام دهد. تیلر می تواند عملیات خاکورزی اولیه مثل شخم زدن، خاکورزی ثانویه مثل روتیواتور زدن، از بین بردن علف های هرز، ایجاد نهر، سمپاشی، مرزکشی، صاف کردن زمین و حمل بار را در ابعاد کوچک انجام دهد.

به دلیل اینکه معمولاً بیشتر باغات و مزارع در ابعاد کوچک هستند. و ممکن است تراکتور قادر به حرکت در آنجا نباشد. و یا خرید تراکتور مقرون به صرفه نباشد تیلر گزینه مناسبی برای استفاده می باشد. از طرف دیگر تیلرها به دلیل سبک بودن نسبت به تراکتور هنگام حرکت فشار کمتری به خاک وارد می کنند. و کمتر باعث فشرده شده خاک می شوند.

فروش تیلر و کولتیواتور

تفاوت تیلر و کولتیواتور چیست؟

تیلر تراکتور دوچرخی است که بیشتر با موتورهای دیزلی از 8 تا 14 اسب بخار تولید می شود. و معمولاً در زمین های شالیزاری مورد استفاده قرار می گیرد. کولتیواتور یا کلتیواتور نیز از خانواده تیلر می باشد. که معمولاً نسبت به تیلر دارای قدرت کمتر و ابعاد کوچکتری می باشد. و به دلیل شباهت زیاد به تیلر به آن تیلر کولتیواتور  نیز گفته می شود. و با دو نوع موتور بنزینی از 5 الی 9 اسب بخار و موتور دیزلی از 5 الی 12 اسب بخار تولید می شود. و مناسب برای کار در زمین های خشک می باشد.

شخم زدن با تیغه های روتیواتور اصلی ترین وظیفه تیلرها می باشد. که در تیلرهای شالیزاری معمولا روتیواتور به پشت دستگاه بسته می شود. بدون اینکه چرخ های لاستیکی از جای خود خارج شود. ولی در کولتیواتورها چرخ های لاستیکی از جای خود خارج می شود. و مجموعه محور و تیغه های کلتیواتور به جای چرخ متصل می شود.این مدل اتصال باعث می شود که کار کردن با کلتیواتورها نسبت به تیلرها سخت تر باشد. چون با لرزش بیشتری همراه است.

تراکتور دوچرخ چه فرقی با تیلر شالیزاری دارد؟

تراکتور دوچرخ هایی که در بازار ایران وجود دارند. بیشتر ایتالیایی هستند. و از لحاظ نحوه کارکرد مشابه تیلر شالیزاری می باشد. یعنی برای استفاده از روتیواتور نیازی به خارج کردن چرخ ها نمی باشد. و روتیواتور به پشت دستگاه و به شافت خروجی آن بسته می شود. تراکتور دوچرخ تفاوتی که با تیلر دارد. این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی به روزتر دارای ابعاد کوچکتری است. و دارای فرمان متحرک می باشد. که دستگاه را قادر می سازد. که با اتصال هد دروگر به جای روتیواتور به عنوان دروگر علف،یونجه و غلات نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

تیلرها به دلیل داشتن موتور قوی تر و شاسی محکمتر و آب خنک بودن برای کارهای سنگین تر و مناطق با رطوبت بالا و گرمسیر مناسبتر از تراکتور دوچرخ  می باشد.

بهترین کولتیواتورهای موجود در بازار کدامند؟

بهترین مارک کلتیواتورهایی که در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

تیلر کولتیواتور کاما (KAMA)

معروفترین و شناخته شده ترین برند تیلر کولتیواتور در ایران تیلر کاما می باشد. برند کاما بیشتر با موتورش شناخته می شود که بخاطر معروفیت، موتور آن بر روی کولتیواتورهای شرکت های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برند کاما فقط با موتورهای دیزلی، آن هم بیشتر 7 و 9 اسب در بازار وجود دارد. البته با موتور 5.5 اسب کاما و 12 اسب کاما بصورت محدود نیز وارد می شود. بهترین کولتیواتور با برند کاما که در بازار وجود دارد کولتیواتوری است. که توسط خود شرکت کاما تولید شده است. و علاوه بر موتور کاما از گیربکس شرکت کاما نیز بهره گرفته است. و به تیلر کاما- کاما معروف است.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ: 09131540297

اینستاگرام:  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

الکتروپمپ ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، قیمت تیلر .

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد، تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی .

فروش موتور پمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن .

شیر فشار شکن ، خرید موتور برق ، فروش  چمن زن ، فروش علفزن ، فروش الکتروموتور سه فاز، فروش لانس سمپاش ، فروش کولتیواتور ، فروش لجن کش .

فروش الکترو پمپ ، گیربکس کشاورزی ، الکترو موتور ، هواکش صنعتی ، کفکش توان تک ، قطعات کفکش توان تک ، شیر فشار شکن ، فروش شلنگ های خرطومی ، تیلر کولتیواتور ، فروش ادوات کشاورزی ،  توان موتور ، اره موتوری ، لجن کش توان تک ، تجهیزات کشاورزی .

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟