تجهیزات کشاورزی – فروش ادوات کشاورزی

تجهیزات کشاورزی

تجهیزات کشاورزی – ادوات کشاورزی

تجهیزات کشاورزی: اصطلاح کشاورزی مکانیزه را شنیده اید. این اصطلاح از زمانی مورد استفاده قرار گرفت که کشاورزی از حالت سنتی خارج شد. و به صورت پیشرفته یا همان مکانیزه انجام پذیرفت.

کشاورزی مکانیزه

به کشاورزی که در آن از دستگاه ها و ماشین آلات صنعت کشاورزی و باغبانی برای انجام فرآیندهای مختلف مانند کاشت برداشت استفاده می شود. کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته میگویند. امروز برای کشاورزان برای راحتی و همچنین کاهش هزینه های خود از تجهیزات و ادوات کشاورزی برای انجام مراحل مختلف بهره می برند. به همین دلیل هم هر کشاورزی باید با ادوات و تجهیزات کشاورزی مختلف آشنایی داشته. و نحوه کارکرد هر کدام را بداند. تا بتواند از آن در کسب و کار خود به نفع حسن استفاده کند. در ادامه به معرفی ادوات کشاورزی و به همراه مزایای استفاده از هر یک از آنها می پردازیم.

 ادوات کشاورزی چیست؟

به تمامی دستگاه هایی که در کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته برای برخورداری از مزایای مانند کاهش زمان و هزینه استفاده می شود. تجهیزات یا همان ادوات کشاورزی می گویند. استفاده از این نوع تجهیزات برای هر کشاورزی ضروری است. چرا که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد.

محققان و متخصصان برای مکانیزه کردن مراحل مختلف کشاورزی انواع مختلفی از تجهیزات و ادوات کشاورزی را طراحی و تولید کردند. تا کشاورزان بتوانند با استفاده از آنها فرآیندهای مختلف کسب و کار خودشان را به صورت اتوماتیک یا مکانیزه انجام دهند. توجه داشته باشید که ماشین‌آلات کشاورزی با ابزار کشاورزی و ادوات آن تفاوت دارد.

تجهیزات و ادوات کشاورزی دستگاه هایی هستند که ماشین آلات مختلف کشاورزی برای کاربردهای مختلف متصل می شوند.

انواع ادوات کشاورزی ماشین آلات کشاورزی به یک سری تجهیزات پیشرفته مجهز می شوند. تا بتوان از آنها در کارهای مختلف به منظور کاربردهای متنوع استفاده کرد. به عنوان مثال از وسایل کشاورزی می‌توانیم موارد زیر را نام ببرید.

تانکرهای طراحی شده اند که به ماشین های مختلف مانند تراکتور و و یا تریلرها متصل می شوند. تا بتوان از آنها برای حمل و نقل انواع مختلف محصولات و کالاها استفاده کرد.

ادوات و تجهیزات کشاورزی

برخی اوقات نیز برای سمپاشی و یا آبیاری کردن محصولات نیاز است که تانکر مخصوص این نوع کار به تراکتور و تریلر متصل شود. که این تانکرها جزو ادوات کشاورزی محسوب می شوند. ادوات کشاورزی به صورت ساخته می شوند. که کشاورز بتواند در انواع مختلف زمین ها مانند سطوح شیب دار و غیر صاف از آنها استفاده کند.

همچنین در ساخت این نوع تجهیزات شرایط مختلف جوی نیز لحاظ می شود. از دیگر ابزار و وسایل کشاورزی می توان به موارد زیر اشاره کرد

گاوآهن

گاوآهن جهت شخم زدن زمین استفاده می شود.

نشاکار

نشاکار برای انتقال گیاه و نهال به عمق زمین استفاده می‌شود.

 مرزکش

مرزکش برای جداسازی زمین های کشتی مانند شالیزار ها استفاده می شود.

لیست ادوات کشاورزی بسیار زیاد است. در صورتی که شاید نام بردن از آنها به صورت یک جا ممکن نباشد. همچنین کاربرد آنها بسیار متنوع است. و بسته به نوع محصول برداشت متفاوت است.

به عنوان مثال برخی از ادوات و تجهیزات کشاورزی متصل شونده به تراکتور را در ادامه خواهید خواند. تجهیزات کشاورزی متصل شونده به تراکتور

مته

مته برای ایجاد سوراخ به منظور نصب حفاظ دیوار و همچنین استفاده های دیگر می باشد. دمنده

دمنده یک سیستم فشار هوا برای از بین بردن و یا جمع آوری علف های هرز یا چمن است .

واگن

واگن برای حمله حیوانات بیان محصولات مختلف است.

 هاروستر

هاروستر برای قیچی کردن و برداشت محصول به کار می رود.

 کلوخ شکن

کلوخ شکن برای خرد کردن بذر و گرفتن رطوبت خاک استفاده می شود.

 کولتیواتور

کولتیواتور جهت خرد کردن خاک و جمع آوری علف های هرز استفاده می شود.

سمپاش

سمپاش جهت سمپاشی زمین‌های کشاورزی کاربرد دارد.

بذرپاش

سمپاش برای پاشیدن بذر های مختلف در زمین استفاده می شود.

ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد، تجهیزات کشاورزی در یزد ، فروش آنلاین تجهیزات کشاورزی ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، فروش الکترو پمپ ، گیربکس کشاورزی ، الکترو موتور ، هواکش صنعتی ، کفکش توان تک ، قطعات کفکش توان تک ، شیر فشار شکن ، فروش سمپاش در یزد ، فروش شلنگ های خرطومی .

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

اطلاعات تماس:

شماره تماس: 03537244763

واتساپ: 09131540297

اینستاگرام: mohammadmontazer76

ایمیل: mohammadmontazeri0297@gmail.com

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟