ادوات کشاورزی در یزد | معرفی ادوات کشاورزی

ادوات کشاورزی

ادوات کشاورزی چیست؟

ادوات کشاورزی در یزد : به تمامی دستگاه‌هایی که در کشاورزی مکانیزه یا پیشرفته برای برخورداری از مزایایی مانند کاهش زمان و هزینه استفاده می‌شود. تجهیزات یا همان ادوات کشاورزی می‌گویند. استفاده از این نوع تجهیزات برای هر کشاورزی ضروری است چرا که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد.
محققان و متخصصان برای مکانیزه کردن مراحل مختلف کشاورزی انواع مختلفی از تجهیزات و ادوات کشاورزی را طراحی و تولید کرده‌اند. تا کشاورزان بتوانند با استفاده از آن‌ها، فرایندهای مختلف کسب و کار خودشان را به صورت اتوماتیک یا مکانیزه انجام دهند.
توجه داشته باشید که ماشین آلات کشاورزی با ابزار کشاورزی و ادوات آن تفاوت دارد. تجهیزات و ادوات کشاورزی دستگاه‌هایی هستند که یا به صورت دستی استفاده می‌شوند. یا به ماشین آلات مختلف کشاورزی برای کاربردهای مختلف متصل می‌شوند.

 

انواع ادوات کشاورزی

ماشین آلات کشاورزی به یک سری تجهیزات پیشرفته مجهز می‌شوند. تا بتوان از آن‌ها در کارهای مختلف به منظور کاربردهای متنوع استفاده کرد. به عنوان مثال از وسایل کشاورزی می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم
تانکر‌هایی طراحی ‌شده‌اند که به ماشین‌های مختلف مانند تراکتور و یا تریلرها متصل می‌شوند. تا بتوان از آن‌ها برای حمل و نقل انواع مختلف محصولات و کالاها استفاده کرد.
برخی اوقات نیز برای سمپاشی و یا آبیاری کردن محصول نیاز است که تانکر مخصوص این نوع کار به تراکتور و تریلر متصل شود. که این تانکرها جزو ادوات کشاورزی محسوب می‌شوند.
ادوات کشاورزی به صورتی ساخته می‌شوند. که کشاورز بتواند در انواع مختلف زمین‌ها مانند سطوح شیب دار و غیر صاف از آن‌ها استفاده کند. همچنین در ساخت این نوع تجهیزات شرایط مختلف جوی نیز لحاظ می‌شود.

ادوات کشاورزی در یزد
از دیگر ابزار و وسایل کشاورزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گاوآهن

گاوآهن جهت شخم زدن زمین استفاده می‌شود.

نشاکار

نشاکار برای انتقال گیاه و نهال به عمق زمین استفاده می‌شود.

مرزکش

مرزکش برای جداسازی زمین‌های کشتی مانند شالیزارها استفاده می شود.

لیست ادوات کشاورزی بسیار زیاد است. به صورتی که شاید نام بردن از آن‌ها به صورت یک جا ممکن نباشد. همچنین کاربرد آنها بسیار متنوع است و بسته به نوع محصول برداشتی متفاوت است.
به عنوان مثال برخی از ادوات و تجهیزات کشاورزی متصل شونده به تراکتور و برخی ادوات کشاورزی دستی را در ادامه خواهید خواند.

ادوات کشاورزی متصل شونده به تراکتور

ادوات کشاورزی در یزد

مته

مته برای ایجاد سوراخ به منظور نصب حفاظ دیوار و همچنین استفاده‌های دیگر می باشد.

دمنده

دمنده یک سیستم فشار هوا برای از بین بردن و یا جمع آوری علف ‌های هرز و یا چمن است.

واگن

واگن برای حمله حیوانات و یا محصولات مختلف است.

هاروستر

برای قیچی کردن و برداشت محصول می باشد.

کولتیواتور

کولتیواتور جهت خرد کردن خاک و جمع آوری علف ‌های هرز است.

سمپاش

جهت سمپاشی زمین‌های کشاورزی کاربرد دارد.

بذرپاش

برای پاشیدن بذر‌های مختلف در زمین.

ادوات کشاورزی در یزد

ادوات کشاورزی دستی

از کاربردی ترین ادوات کشاورزی می توان به ابزارآلات و دستگاه های کوچکی اشاره نمود. که به صورت دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، برای استفاده از این ادوات نیاز به نیروی انسانی بوده. و به هیچ ماشین یا دستگاهی متصل نمی باشند.

کاربردی ترین ادوات دستی کشاورزی و باغابانی شامل موارد زیر است:

سمپاش

سمپاش شارژی دستی دو کاره  ، وسیله‌ای است برای تنظیم مقدار سم به کار رفته. در زمین کشاورزی و تعیین نحوه افزوده شدن سم به پوشش گیاهی

علف تراش

از علف تراش ها برای برش و اصلاح گیاهان مثلا برای کوتاه کردن علف ها ، شخم زدن زمین، اصلاح شمشاد ها، برداشت بعضی از محصولات کشاورزی مثل برنج با الحاقی مخصوص استفاده می‌شود. در مقاله علف تراش، درباره‌ی علف تراش (علف زن) ها و اصول نگهداری از آنها بیشتر بدانید.

انواع قیچی باغبانی و هرس

ادوات کشاورزی در یزد

قیچی های میوه چین و هرس مناسب هرس درختان، گیاهان، گل‌ها و گیاهان خانگی یا چیدن میوه هستند.

بیلچه، کلوخ شکن، علف کش، شن کش

 

این ابزارالات کوچک اما پرکاربرد برای کاشت گل و گیاه، جابجایی خاک، کندن علف و… در کشاورزی و باغبانی استفاده می‌شوند

چاله کن

چاله کن ابزار بسیار قدرتمند و کاربردی مناسب برای حفر گودال جهت کاشت انواع نهال ها، درختچه، چاله برای کوددهی به درخت ها، کاشت تیر های فلزی یا چوبی است.

کودپاش

کودپاش یکی از ماشین آلات پرکاربرد کشاورزی است. و برای پاشیدن کود کاربرد دارد.

ادوات کشاورزی در یزد

فواید استفاده از ادوات کشاورزی

همانگونه که گفتیم استفاده از ادوات فواید بسیار زیادی را به دنبال دارد. در ادامه برخی از این فواید را برای شما بیان خواهیم کرد.

۱– افزایش میزان تولید

مکانیزه کردن کشاورزی و استفاده از ادوات کشاورزی باعث می‌شود. که سرعت انجام کارها بسیار افزایش پیدا کند. به همین دلیل هم کشاورزان می‌توانند زمان مضاعفی برای کار بر روی زمین‌های بیشتر داشته باشند. همچنین استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود که کیفیت انجام کارها نیز بهتر شود. که نتیجه آن افزایش میزان تولید خواهد بود.

۲– افزایش بهره‌وری نیروی انسانی

مکانیزه کردن کشاورزی باعث می‌شود که بهره‌وری کار بسیار بالا رفته. و تولید نیز بسیار افزایش پیدا کند. استفاده از تجهیزات کشاورزی و ادوات باغی باعث خواهد شد. که مزارع مختلف به نیروی انسانی کمتری نیاز داشته باشند.

۳– کاهش هزینه‌ها

همانگونه که بیان شد استفاده از ادوات کشاورزی باعث می‌شود که هر مزرعه به نیروی انسانی کمتری نیاز داشته باشد. که این مورد با کاهش هزینه‌ها رابطه مستقیم دارد. همچنین گفتیم که در کشاورزی مکانیزه کشاورزی این فرصت را خواهد داشت. که روی زمین‌های بیشتری فرایند کشاورزی خود را دنبال کند. که این باعث می‌شود دامنه کاری بسیار بیشتر شده. و هزینه‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

۴– پیدایش زمینه‌های مختلف برای پیشرفت‌ها

با ورود تجهیزات کشاورزی و رواج کشاورزی مکانیزه پیشرفت‌های زیادی در زمینه آبیاری، احیای زمین و جلوگیری از فرسایش خاک حاصل شد. این‌ها نشانگر این اصل هستند که با افزایش کشاورزی مکانیزه روش‌های جدیدتر و بهتری برای فرآیند‌های مختلف کشاورزی به وجود خواهد آمد. و این امر باعث افزایش بهره‌وری کلی این صنعت خواهد شد.

۵– افزایش درآمد مزرعه

فوایدی که در بالا به آن‌ها اشاره شد همگی دست به دست هم می‌دهند. تا درآمد مزرعه افزایش پیدا کند. پس می‌توان گفت که یکی از فواید استفاده از ادوات کشاورزی، افزایش درآمد مزارع و کشاورزان خواهد بود.
این‌ها فقط بخشی از مزایای استفاده از تجهیزات و ادوات کشاورزی در فرآیندهای مختلف این کار هستند.

ادوات کشاورزی در یزد

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت خرید انواع ادوات کشاورزی با شرکت توان موتور در ارتباط باشید.

و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت توان موتور با این مجموعه آشنا شدید. تا شامل تخفیفات ما شوید.

شماره تماس:

 03537244763

 09131540297

واتساپ: 09131540297

اینستاگرام:  tavan_motor_

 ایمیل :

برای مشاهده انواع ادوات کشاورزی از فروشگاه اینترنتی توان موتور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی توان موتور 

الکتروپمپ ، فروش الکتروپمپ ، الکتروپمپ یزد ، فروش الکتروپمپ در یزد ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم کشاورزی ، فروش لوازم کشاورزی در یزد ، قیمت تیلر .

فروش الکتروپمپ ، قیمت الکترو پمپ ، توان موتور ،فروش الکتروموتور  

فروش لوازم کشاورزی در یزد ، ادوات کشاورزی در یزد ، تجهیزات کشاورزی در یزد ، ماشین آلات کشاورزی .

ادوات کشاورزی در یزد ، دستگاه جوش ، ادوات کشاورزی ،  تجهیزات کشاورزی ، ابزار کشاورزی ، قطعات کشاورزی ، فروشگاه تجهیزات کشاورزی ، ادوات کشاورزی یزد، تجهیزات کشاورزی در یزد ، موتور برق ، فروش موتور برق ، فروش کفکش ، وسایل کشاورزی ، خرید پمپ ، قیمت پمپ ، فروش پمپ ، لوازم یدکی موتور برق ، فروش پمپ کشاورزی و خانگی  ، فروش روتیواتور در یزد .

فروش موتور پمپ ، قیمت موتور پمپ ، موتور پمپ در یزد ، فروش چاله کن .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر وارد کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟